Úpravy a filtrace vody

Chemické filtry
pro domácnosti a průmysl

Nacházíte se zde:

Dusičnany a dusitany - ve vodě i v potravinách

Dusičnany a dusitany, neboli nitráty a nitrity, se vyskytují v podzemních vodách zejména nesprávným používáním a skladováním hnojiv, intenzivní zemědělskou výrobou, nesprávným používáním a skladováním hnojiv nebo nechtěným vsakováním odpadních vod ze žump a kanalizací.

Výskyt dusičnanů a dusitanů se vyskytuje také přirozeně v mnoha potravinách jako důsledek koloběhu dusíku v přírodě. A jak se do potravin tyto látky dostanou? Do potravin rostlinného původu se mohou dostat z půdy, pokud je více hnojená, zatímco do potravin živočišného původu se dostávají z krmiva nebo jako přídatné látky (aditiva), např. u solení masa nebo použití do sýrů proti duření během zrání.

Škodí dusičnany zdraví?

Dusičnany se poměrně rychle vylučují z těla močí, ale člověku škodí tím, že se v těle přeměňují na jedovaté dusitany. Ty můžou v krvi poškozovat hemoglobin v červených krvinkách. To je problém hlavně u kojenců. U dospělého člověka se vytváří enzym, který poškozené krevní barvivo dokáže "opravit", ale u kojenců to možné není.

S potravou do těla získáváme ještě aminy, které působí nebezpečně při interakci s dusičnany. Aminy vznikají během uzení, barvení nebo fermentace masných výrobků - uzenin. Aminy s dusičnany reagují a vznikají karcinogenní látky N-nitrosoaminy.

Povolená norma pro dospělého člověka je 50 mg/l, u dítěte je to 15 mg/l.

Pokud Vás zajímá kvalita vody, kterou pijete Vy a Vaše děti, podívejte se, jak můžete dusičnany a dusitany odstranit - speciálním filtrem s anexovou náplní centrálně, např. Filtr na odstranění dusičnanů A30 AN G1", nebo reverzní osmózou lokálně (pouze na 1 odběrné místo).

c7869c823a9c9691eba3f1dc9ae0dd9d.jpg

Filtr A30 AN G1"

Filtr A30 AN G1"

Reverzní osmóza

Reverzní osmóza

Poptávkový formulář

Nenabízíme jen univerzální řešení, ale vždy přistupujeme ke každému klientovi individuálně. Vyplňte on-line náš poptávkový formulář a nechte si zdarma vypracovat cenovou nabídku.

Aktuality

Filtrace na snížení obsahu arsenu, uranu a draslíku ve vodě - 5.6.2024

Dnes navrhujeme zákazníkovi z Kouřimi filtraci nasnížení obsahu arsenu, uranu a draslíku ve...

Více

Filtrace s aktivním uhlím na odstranění barvitosti vody, zápachu, chloru, pesticidů - 18.4.2024

Krásný dobrý den, milí zákazníci. Dnes tvoříme nabídku na úpravu vody, která má vysokou...

Více

Facebookový profil s aktuálními instalacemi fltrací - 10.4.2024

Vážení zákazníci, na našem Facebookovém profilu Milvit Water můžete sledovat aktuální instalace...

Více

Kontakty

MW - úpravny vody
Malotice 47
Kostelec nad Černými lesy
281 63

mob.: 720 976 036