Úpravy a filtrace vody

Chemické filtry
pro domácnosti a průmysl

Nacházíte se zde:

Filtrace vody ze studny

Máte možnost využití studny k napojení do domu a chtěli byste vodu používat k užitkovým nebo pitným účelům? Není nic jednoduššího. Nabízíme spousty druhů filtrací vody. Pro navržení nejvhodnějšího zařízení na filtraci vody ze studny, je zapotřebí poskytnout nám rozbor Vaší vody nebo zaslat Vaši studniční vodu a my Vám rozbor provedeme v naší laboratoři.

Nejčastější problémy vody ze studny jsou:

Mechanické nečistoty

Filtry mechanických nečistot zachytí písek, kal a další drobné nečistoty z vody. Podle druhu filtrační vložky lze oddělit drobné mechanické částečky od velikosti 250 mcr. až do 1 mcr. Připojovací závity jsou běžně skladem od G1/2" do G2".

Tvrdá voda

Pro rozvody vody, pračky, myčky, baterie, atd. je tvrdá voda a usazování vodního kamene velkým problémem. Iontový změkčovač vody odstraní tvrdost vody a vodní kámen se nebude nikde usazovat. Častěji tvrdost vody trápí kopané studny než vrtané studny.

Nadlimitní železo a mangan

Vyšší obsah manganu a železa ve vodě poznáte podle problému, jako je špinění prádla a nežádoucí zabarvení sanitární keramiky. Díky zápachu a nevhodné chuti vody, nelze většinou takovou vodu používat na pití a vaření. Filtrační zařízení na odstranění železa a manganu ze studny navrhujeme dle naměřených hodnot z rozboru vody. Podle toho se zvolí velikost a typ náplně filtračního zařízení. Častěji se tento prblém vyskytuje u vody z vrtaných studní.

Bakterie

Bakterie se v pitných vodách odstraňují UV zářením, za pomoci UV lampy anebo chlorací vody, za pomoci dávkovacího čerpadla na dávkování chloru. Obě tyto dezinfekční technologie jsou poměrně úspěšné na široké spektrum běžných studničních bakterií. Díky těmto zařízením bude voda bakteriologicky nezávadná.

Méně časté (nikoli však zanedbatelné) problémy vody ze studny jsou:

  • Nadlimitní dusičnany

Méně časté, nikoli však zanedbatelné, problémy vody

  • Nízké pH
  • Arsen
  • Amonné ionty a CHSK Mn
  • A další ...

Pro navržení nejlepší filtrace vody, dle nevyhovujícím prvkům ve vody, nás kontaktujte.

Poptávkový formulář

Nenabízíme jen univerzální řešení, ale vždy přistupujeme ke každému klientovi individuálně. Vyplňte on-line náš poptávkový formulář a nechte si zdarma vypracovat cenovou nabídku.

Aktuality

Vánoční svátky 2020 - 22.12.2020

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat, že od 23. 12. 2020 do 3. 1. 2021 bude firma...

Více

COVID-19 - 1.4.2020

Děkujeme, že dodržujete kontakt s našimi zaměstnanci v ochranných rouškách. Dále bych Vás chtěl...

Více

Hledáme servisního technika - elektro - 7.1.2020

20 000 - 40 000 Kč/měsíc Firma: Milvit water, s.r.o. (zaměstnavatel)
Místo pracoviště:...

Více

Kontakty

MW - úpravny vody
Malotice 47
Kostelec nad Černými lesy
281 63

tel./fax: 321 796 264
mob.: 720 976 036