Úpravy a filtrace vody

Chemické filtry
pro domácnosti a průmysl

Nacházíte se zde:

Konduktivita neboli vodivost vody

Co je to konduktivita

Hodnota, která nám ukazuje, jak je voda schopna vést elektrický proud (převrácený ukazatel odporu). Konduktivita závisí na látkách (vodivých), které jsou ve vodě obsaženy. Jsou to např. kyseliny, zásady a jejich soli které se do vody dostanou z podloží. Pokud se tyto látky rozštěpí, vznikne elektricky nabitá částice, která se nazývá iont. Čím více je iontů ve vodě, tím je vodivost vyšší. Také se dá říci, že nám konduktivita nepřímo vyjadřuje obsah minerálních látek ve vodě. Konduktivita je mj. závislá na teplotě kapaliny. Změna teploty o pouhý 1°C může způsobit změny při měření o minimálně 2 %.

Vzhledem k tomu, že destilovaná voda neobsahuje žádné soli a další látky, je velice špatným vodičem elektrického proudu. Pokud ale do této vody vhodíme např. zrnko soli, vodivost se změní.

Kdy konduktivitu měříme

Při běžném chemickém rozboru vody, kdy zjistíme koncentraci iontově rozpuštěných látek a celkově mineralizaci ve vodě. Konduktivitu také používáme, pokud chceme stanovit čistotu destilované vody, nebo demineralizované vody.

Označení a mezní hodnota

Jednotka konduktivity (vodivosti) je Siemens - označení S.

Mezní hodnota konduktivity je stanovena na 125mS/m podle Vyhlášky 252/2004 Sb., kterou se stanoví hygienické požadavky na pitnou a teplou vodu a četnost a rozsah kontroly pitné vody.

Věděli jste, že ...

Minerální vody jsou léčivé, ale voda s vysokou hodnotou konduktivity - minerálů, není vhodná ke stálému pití. Může způsobovat v závislosti na složení zdravotní problémy (střevní nevolnost), z technického hlediska může snižovat životnost bojlerů a potrubí.

Doporučení

K celkovému snížení mineralizace vody slouží reverzní osmóza, která je výborným pomocníkem ke snížení konduktivity vody na požadované hodnoty.

konduktivita

konduktivita

reverzní osmóza do kuchyňské linky

reverzní osmóza do kuchyňské linky

reverzní osmóza průmyslová

reverzní osmóza průmyslová

Poptávkový formulář

Nenabízíme jen univerzální řešení, ale vždy přistupujeme ke každému klientovi individuálně. Vyplňte on-line náš poptávkový formulář a nechte si zdarma vypracovat cenovou nabídku.

Aktuality

NEZASÍLEJTE NÁM BALÍKY ČESKOU POŠTOU - 25.5.2023

Vážení zákazníci, omlouváme se, ale po zrušení některých poboček České pošty nám přestaly být...

Více

Vánoční svátky 2022 - 19.12.2022

Vážení zákazníci Naše firma bude v době vánoční dovolené a Nového roku uzavřena od 23.12.2021 do...

Více

Omezená pracovní doba - 23.9.2022

Vážení zákazníci, dne 23.9.2022 jsme vám k dispozici do 13:00 hod. Budeme se na vás těšit opět v...

Více

Kontakty

MW - úpravny vody
Malotice 47
Kostelec nad Černými lesy
281 63

tel./fax: 321 796 264
mob.: 720 976 036