Úpravy a filtrace vody

Chemické filtry
pro domácnosti a průmysl

Nacházíte se zde:

Konduktivita neboli vodivost vody

Co je to konduktivita

Hodnota, která nám ukazuje, jak je voda schopna vést elektrický proud (převrácený ukazatel odporu). Konduktivita závisí na látkách (vodivých), které jsou ve vodě obsaženy. Jsou to např. kyseliny, zásady a jejich soli které se do vody dostanou z podloží. Pokud se tyto látky rozštěpí, vznikne elektricky nabitá částice, která se nazývá iont. Čím více je iontů ve vodě, tím je vodivost vyšší. Také se dá říci, že nám konduktivita nepřímo vyjadřuje obsah minerálních látek ve vodě. Konduktivita je mj. závislá na teplotě kapaliny. Změna teploty o pouhý 1°C může způsobit změny při měření o minimálně 2 %.

Vzhledem k tomu, že destilovaná voda neobsahuje žádné soli a další látky, je velice špatným vodičem elektrického proudu. Pokud ale do této vody vhodíme např. zrnko soli, vodivost se změní.

Kdy konduktivitu měříme

Při běžném chemickém rozboru vody, kdy zjistíme koncentraci iontově rozpuštěných látek a celkově mineralizaci ve vodě. Konduktivitu také používáme, pokud chceme stanovit čistotu destilované vody, nebo demineralizované vody.

Označení a mezní hodnota

Jednotka konduktivity (vodivosti) je Siemens - označení S.

Mezní hodnota konduktivity je stanovena na 125mS/m podle Vyhlášky 252/2004 Sb., kterou se stanoví hygienické požadavky na pitnou a teplou vodu a četnost a rozsah kontroly pitné vody.

Věděli jste, že ...

Minerální vody jsou léčivé, ale voda s vysokou hodnotou konduktivity - minerálů, není vhodná ke stálému pití. Může způsobovat v závislosti na složení zdravotní problémy (střevní nevolnost), z technického hlediska může snižovat životnost bojlerů a potrubí.

Doporučení

K celkovému snížení mineralizace vody slouží reverzní osmóza, která je výborným pomocníkem ke snížení konduktivity vody na požadované hodnoty.

konduktivita

konduktivita

reverzní osmóza do kuchyňské linky

reverzní osmóza do kuchyňské linky

reverzní osmóza průmyslová

reverzní osmóza průmyslová

Poptávkový formulář

Nenabízíme jen univerzální řešení, ale vždy přistupujeme ke každému klientovi individuálně. Vyplňte on-line náš poptávkový formulář a nechte si zdarma vypracovat cenovou nabídku.

Aktuality

Zkrácená pracovní doba 21.12.2023 a vánoční dovolená od 22.12.2023 do 1.1.2024 - 20.12.2023

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat o předvánoční pracovní době a vánoční dovolené: -...

Více

Navštivte náš profil na Facebooku MilvitWater - úpravny vody - 5.12.2023

Zveme Vás k návštěvě a odběru našeho profilu na Facebooku - MilvitWater - úpravny vody a...

Více

Udělejte si zásobu tabletové regenerační soli na zimu ještě za ceny roku 2023 - 20.11.2023

Udělejte si zásobu tabletové regenerační soli na zimu ještě za ceny roku 2023, tedy 287 Kč vč....

Více

Kontakty

MW - úpravny vody
Malotice 47
Kostelec nad Černými lesy
281 63

mob.: 720 976 036