Úpravy a filtrace vody

Chemické filtry
pro domácnosti a průmysl

Nacházíte se zde:

Mikroplasty nejen ve vodě

Jak vznikají mikroplasty?

Znečištění od plastů je všude okolo nás. Nejsou to jen plastové lahve a obaly pouhým okemm viditelné,, ale hlavně malé plastové částečky. Tyto částečky vznikají používáním a rozpadem plastu, kterého se vyrábí stále větší množství, v tuto chvíli až 300 milionů tun ročně.

Dělení  mikroplastů a jejich dopad

Mikroplasty dělíme podle původu na primární a sekundární. Primární jsou přímo vyráběny a využívány jako součást spotřebních produktů - např. peeling v kosmetických krémech a sprchových gelech nebo kuličky v zubní pastě. Sekundární vznikají rozpadem velkých kusů plastů jako je mechanické opotřebení - opotřebení pneumatik, působením chemických látek, nebo např. praním oděvů ze syntetických materiálů, kdy se uvolňují mikrovlákna.

Plastové obaly a veškeré produkty z tohoto materiálu se v určité míře odstranit dají, ale mikroplasty nikoliv. Největší množství odpadu z plastů a mikroplastů se nachází v oceánech, kde škodí mořským rybám a ptákům, kteří tento odpad požívají. Nejenže je ohrožený mořský svět, ale ovlivňuje to také to, co jíme my sami - ryby, mořské plody.

Co s tím můžeme udělat každý sám za sebe?

Pokud začneme více sledovat, jaké kosmetické výrobky používáme, nebo nahradíme oblečení z fleecu nebo polyesteru kvalitním materiálem, můžeme se tak sami podílet na snížení tohoto odpadu. Některé kosmetické firmy už nahrazují mikroplasty přírodními látkami, které přidávají do svých produktů.

Mikroplasty v pitné vodě

Tyto malé částečky najdeme jak v kohoutkové, tak balené vodě. Do kohoutkové vody pronikají z půdy a z vod, do balené se uvolňují z plastového obalu.

Je pro naše zdraví škodlivé pití vody s obsahem mikroplastů? Jedna studie nám říká, že ano, druhá studie tvrdí, že to žádný negativní dopad na náš organismus nemá. Zřejmě bude ještě trvat, než bude vědecky dokázáno, jak to doopravdy je. Ale pokud použijeme vlastní rozum, nikdo nechce pít "plastovou" vodu.

Pokud Vám záleží na tom, jakou vodu budete pít, pořiďte si filtraci Reverzní osmóza, která dokáže zachytit i tak malé částečky, jako jsou mikroplasty.

591988acf53337195c5fc7fdea64878f.jpg

1c56dac8d72d2500321e3cf56de0226b.png

Poptávkový formulář

Nenabízíme jen univerzální řešení, ale vždy přistupujeme ke každému klientovi individuálně. Vyplňte on-line náš poptávkový formulář a nechte si zdarma vypracovat cenovou nabídku.

Aktuality

Zkrácená pracovní doba 21.12.2023 a vánoční dovolená od 22.12.2023 do 1.1.2024 - 20.12.2023

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat o předvánoční pracovní době a vánoční dovolené: -...

Více

Navštivte náš profil na Facebooku MilvitWater - úpravny vody - 5.12.2023

Zveme Vás k návštěvě a odběru našeho profilu na Facebooku - MilvitWater - úpravny vody a...

Více

Udělejte si zásobu tabletové regenerační soli na zimu ještě za ceny roku 2023 - 20.11.2023

Udělejte si zásobu tabletové regenerační soli na zimu ještě za ceny roku 2023, tedy 287 Kč vč....

Více

Kontakty

MW - úpravny vody
Malotice 47
Kostelec nad Černými lesy
281 63

mob.: 720 976 036