Úpravy a filtrace vody

Chemické filtry
pro domácnosti a průmysl

Nacházíte se zde:

Odstranění dusičnanů chemickým filtrem A 30 AN G1"

Tento filtr se používá k centrálnímu odstranění dusičnanů o objemu náplně 30 litrů. Filtr je naplněn ionexovou náplní, která zaměňuje dusičnany za chloridy. Jelikož jsou dusičnany i chloridy sledované prvky v pitné vodě, nesmí oba naráz přesáhnou nejvyšší mezní hodnotu, jinak by musela být použita reverzní osmóza, ale tu Vám budeme představovat jindy.
Stejně jako u změkčovacích filtrů lze nainstalovat i filtr na odstranění dusičnanů na bypassové zapojení, kterým lze naregulovat určitý zbytek dusičnanů, čímž se dá splnit norma dusičnanů a nezvedat nadměrně chloridy. 
Zhoršování regenerační schopnosti anexového filtru způsobuje nadměrná tvrdost vody. Vhodné je proto používat vodu měkkou do tvrdosti 2 mmol/l (11 °N). Popřípadě je vhodné předřadit před anexový filtr ještě katexový změkčovací filtr, který vysoké hodnoty tvrdosti vody sníží na požadovanou.
Chemický filtr s anexovou náplní musí být instalován, stejně jako ostatní filtry, na tlakovou vodu, nejlépe za tlakovou nádobu, do míst, kde okolní teplota neklesá pod bod mrazu a nepřesahuje 35 °C. 
Filtr se skládá z nádoby filtru, objemové ovládací hlavy a solánkového zásobníku, do kterého se dosypává regenerační sůl. Náplň se musí pravidelně regenerovat roztokem regenerační sole. Automat si sám dopouští přesné množství vody do kulaté solánkové nádoby pro další regeneraci. Vymývání lze nastavit přesně podle odebraného množství vody. Tím se šetří provozní náplň i regenerační sůl.
Toto zařízení je tzv. objemové, přístroj stále měří odebranou vodu přes vlastní kontaktní vodoměr. Zařízení má vnitřní paměť pro udržení času a naprogramovaných hodnot i po vypojení z elektrické sítě na dobu několika měsíců.

Stavební výška:      1100 mm
Stavební prostor:    0,8 m2
Provozní tlak: 2,5 - 6 bar
Objem odpadní vody: 100 - 150 lit./regeneraci
Příkon: 5 W
Skladová dostupnost: skladem

Instalace - Kobylnice

Instalace - Kobylnice

Poptávkový formulář

Nenabízíme jen univerzální řešení, ale vždy přistupujeme ke každému klientovi individuálně. Vyplňte on-line náš poptávkový formulář a nechte si zdarma vypracovat cenovou nabídku.

Aktuality

Filtrace na snížení obsahu arsenu, uranu a draslíku ve vodě - 5.6.2024

Dnes navrhujeme zákazníkovi z Kouřimi filtraci nasnížení obsahu arsenu, uranu a draslíku ve...

Více

Filtrace s aktivním uhlím na odstranění barvitosti vody, zápachu, chloru, pesticidů - 18.4.2024

Krásný dobrý den, milí zákazníci. Dnes tvoříme nabídku na úpravu vody, která má vysokou...

Více

Facebookový profil s aktuálními instalacemi fltrací - 10.4.2024

Vážení zákazníci, na našem Facebookovém profilu Milvit Water můžete sledovat aktuální instalace...

Více

Kontakty

MW - úpravny vody
Malotice 47
Kostelec nad Černými lesy
281 63

mob.: 720 976 036