Úpravy a filtrace vody

Chemické filtry
pro domácnosti a průmysl

Nacházíte se zde:

Odstranění dusičnanů chemickým filtrem A 30 AN G1"

Tento filtr se používá k centrálnímu odstranění dusičnanů o objemu náplně 30 litrů. Filtr je naplněn ionexovou náplní, která zaměňuje dusičnany za chloridy. Jelikož jsou dusičnany i chloridy sledované prvky v pitné vodě, nesmí oba naráz přesáhnou nejvyšší mezní hodnotu, jinak by musela být použita reverzní osmóza, ale tu Vám budeme představovat jindy.
Stejně jako u změkčovacích filtrů lze nainstalovat i filtr na odstranění dusičnanů na bypassové zapojení, kterým lze naregulovat určitý zbytek dusičnanů, čímž se dá splnit norma dusičnanů a nezvedat nadměrně chloridy. 
Zhoršování regenerační schopnosti anexového filtru způsobuje nadměrná tvrdost vody. Vhodné je proto používat vodu měkkou do tvrdosti 2 mmol/l (11 °N). Popřípadě je vhodné předřadit před anexový filtr ještě katexový změkčovací filtr, který vysoké hodnoty tvrdosti vody sníží na požadovanou.
Chemický filtr s anexovou náplní musí být instalován, stejně jako ostatní filtry, na tlakovou vodu, nejlépe za tlakovou nádobu, do míst, kde okolní teplota neklesá pod bod mrazu a nepřesahuje 35 °C. 
Filtr se skládá z nádoby filtru, objemové ovládací hlavy a solánkového zásobníku, do kterého se dosypává regenerační sůl. Náplň se musí pravidelně regenerovat roztokem regenerační sole. Automat si sám dopouští přesné množství vody do kulaté solánkové nádoby pro další regeneraci. Vymývání lze nastavit přesně podle odebraného množství vody. Tím se šetří provozní náplň i regenerační sůl.
Toto zařízení je tzv. objemové, přístroj stále měří odebranou vodu přes vlastní kontaktní vodoměr. Zařízení má vnitřní paměť pro udržení času a naprogramovaných hodnot i po vypojení z elektrické sítě na dobu několika měsíců.

Stavební výška:      1100 mm
Stavební prostor:    0,8 m2
Provozní tlak: 2,5 - 6 bar
Objem odpadní vody: 100 - 150 lit./regeneraci
Příkon: 5 W
Skladová dostupnost: skladem

Instalace - Kobylnice

Instalace - Kobylnice

Poptávkový formulář

Nenabízíme jen univerzální řešení, ale vždy přistupujeme ke každému klientovi individuálně. Vyplňte on-line náš poptávkový formulář a nechte si zdarma vypracovat cenovou nabídku.

Aktuality

Vánoční svátky 2020 - 22.12.2020

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat, že od 23. 12. 2020 do 3. 1. 2021 bude firma...

Více

COVID-19 - 1.4.2020

Děkujeme, že dodržujete kontakt s našimi zaměstnanci v ochranných rouškách. Dále bych Vás chtěl...

Více

Hledáme servisního technika - elektro - 7.1.2020

20 000 - 40 000 Kč/měsíc Firma: Milvit water, s.r.o. (zaměstnavatel)
Místo pracoviště:...

Více

Kontakty

MW - úpravny vody
Malotice 47
Kostelec nad Černými lesy
281 63

tel./fax: 321 796 264
mob.: 720 976 036