Úpravy a filtrace vody

Chemické filtry
pro domácnosti a průmysl

Nacházíte se zde:

Odstranění arsenu, uranu a draslíku z vody

Navrhujeme zákazníkovi z Kouřimi filtraci na snížení obsahu arsenu, uranu a draslíku ve vodě.

Arsen je toxický polokov a je součástí různých hornin a půd. Anorganický arsen se nejčastěji dostává do vody vymýváním a zvětráváním z hornin, z odpadních vod a atmosférickou depozicí. Je často běžnou součástí podzemních i povrchových vod. Arsen je značně jedovatý a dlouhodobě požívání vod s malými koncentracemi způsobuje chronická onemocnění. Byly prokázány jeho karcinogenní účinky.

Navrhujeme centrální automatickou filtraci A60AS a A80AS. Odlišný je obsah filtrační náplně, přes kterou vstupní voda prochází. Životnost náplně na arsen je omezená jejím nasycením, tzn. závisí na velikosti obsahu arsenu ve vstupní vodě, zvolené velikosti filtrace a celkové spotřebě vody v objektu. Tyto tři údaje dají v součtu celkovou životnost náplně, která bývá 2 - 15 let. 

Uran patří mezi radioaktivní těžké kovy. Jeho obsah bývá vyšší v podzemních vodách. Zdravotně závadná míra uranu v organismu je 10 mikrogramů v litru vody, u novorozenců může dojít k poškození ledvin. Nebezpečné je působení uranu pro diabetiky a pacienty s vysokým krevním tlakem, dále může způsobovat autoimunitní onemocnění, reprodukční problémy či rakovinu plic a kostí. Novela vyhlášky stanovila povolenou výši uranu ve vodě na 15 μg/l.

Navrhujeme centrální poloautomatickou filtraci PA35UR. 

Draslík je alkalický kov, je měkký a lehčí než voda (plave na ní). S vodou draslík reaguje na hydroxid sodný, v přírodě se s ním setkáváme pouze ve formě sloučenin. Draslík je nezbytný pro lidský organismus, ovlivňuje činnost svalů, pomáhá regulovat krevní tlak a srdeční tep. Nadbytek draslíku se nazývá hyperkalemie, poškozuje ledviny, buňky a může ohrozit člověka na životě.

Navrhujeme lokální reverzní osmózu na jedno odběrné místo - vodovodní kohoutek na kuchyňské lince. Reverzní osmóza kromě draslíku odstraňuje výborně také dusičnany, dusitany, chloridy, sírany a snižuje konduktivitu vody.

Poptávkový formulář

Nenabízíme jen univerzální řešení, ale vždy přistupujeme ke každému klientovi individuálně. Vyplňte on-line náš poptávkový formulář a nechte si zdarma vypracovat cenovou nabídku.

Aktuality

Filtrace na snížení obsahu arsenu, uranu a draslíku ve vodě - 5.6.2024

Dnes navrhujeme zákazníkovi z Kouřimi filtraci nasnížení obsahu arsenu, uranu a draslíku ve...

Více

Filtrace s aktivním uhlím na odstranění barvitosti vody, zápachu, chloru, pesticidů - 18.4.2024

Krásný dobrý den, milí zákazníci. Dnes tvoříme nabídku na úpravu vody, která má vysokou...

Více

Facebookový profil s aktuálními instalacemi fltrací - 10.4.2024

Vážení zákazníci, na našem Facebookovém profilu Milvit Water můžete sledovat aktuální instalace...

Více

Kontakty

MW - úpravny vody
Malotice 47
Kostelec nad Černými lesy
281 63

mob.: 720 976 036