Úpravy a filtrace vody

Chemické filtry
pro domácnosti a průmysl

Nacházíte se zde:

Odstranění železa a manganu filtrem A 35 D G1"

Tento plně automatický filtr A 35 D G1" ve standartním provedení se používá při odstraňování železa a manganu z vody. Velikost náplně filtru je 35 litrů. Náplní filtru je aktivní ,,D" písek, který oxidačně vyváže z vody ionty železa a manganu, ty zůstanou zachycené uvnitř na náplni bomby. Tímto chemickým procesem se z vody odstraní i problematické dvojmocné železo, které ve vodě z prvu není vidět, ale objevuje se až po určité době - po odstátí (v bazénu a nádobách), po zahřátí (v bojleru), po provzdušnění (v pračce), atp. Aktivní funkčnost náplně je zaručna jen při provozně současném dávkování chloru v rozsahu normy pitné vody jako oxidačního činidla.
Regenerace náplně se pravidelně provádí zpětným proplachem touto jemně chlorovanou vodou, nikoli dalším regeneračním činidlem. Pokud jsou ve vodě bakterie, případně voda zapáchá, což se často stává u železitých vod, je k odstranění těchto projevů vhodné použít dezinfekci vody pomocí jemné chlorace. Spojením dezinfekce vody se současně zaručí i aktivní funkčnost oxidační náplně, proto provoz samotného filtru s touto náplní je prakticky nulový. Spuštění regenerace lze nastavit programem kdykoli, ale zpravidla se nastavuje v nočních hodinách. Regenerace trvá cca 6 minut a vypustí se cca 80 litrů vody do odpadu. Tato voda je tlaková, která vyteče kamkoliv i do patra. 
Železitý sediment lze vypouštět do odpadu kanalizace, septiku i domácí čističky odpadních vod.
Při výpadku el. proudu nebo dlouhodobém vypojení ze zásuvky si ovládací hlava pamatuje zadané hodnoty a čas. Přístroj má vnitřní pamět na všechna uložená nastavení na prakticky neomezenou dobu. Bez elektrického proudu však nedojde ke spuštění regenerace.
Instalace filtru se provádí bypassem za tlakovou nádobu na přívodu vody nebo kamkoli na tlakovou vodu (případně i za vodoměr).

Rozměry filtru:
- potřebná stavební výška  -  1100 mm
- potřebný stavební prostor  -  0,5 m2
Připojení: závitové G1"
Hmotnost: 45 kg
Provozní tlak: 2,0 až 6 bar
Příkon: 5W
Skladová dostupnost: skladem

Instalace - Bohdaneč u Kutné Hory

Instalace - Bohdaneč u Kutné Hory

Instalace - Hradec Králové

Instalace - Hradec Králové

Instalace - Koloveč

Instalace - Koloveč

Instalace - Úliblice

Instalace - Úliblice

Poptávkový formulář

Nenabízíme jen univerzální řešení, ale vždy přistupujeme ke každému klientovi individuálně. Vyplňte on-line náš poptávkový formulář a nechte si zdarma vypracovat cenovou nabídku.

Aktuality

Vánoční svátky 2022 - 19.12.2022

Vážení zákazníci Naše firma bude v době vánoční dovolené a Nového roku uzavřena od 23.12.2021 do...

Více

Omezená pracovní doba - 23.9.2022

Vážení zákazníci, dne 23.9.2022 jsme vám k dispozici do 13:00 hod. Budeme se na vás těšit opět v...

Více

Celopodniková dovolená - 4.7.2022

V pondělí 4.7.2022 bude provozovna uzavřená z důvodu celopodnikové dovolené. Budeme se na vás...

Více

Kontakty

MW - úpravny vody
Malotice 47
Kostelec nad Černými lesy
281 63

tel./fax: 321 796 264
mob.: 720 976 036