Úpravy a filtrace vody

Chemické filtry
pro domácnosti a průmysl

Nacházíte se zde:

Úprava pitné vody

Kvalita vody a případná úprava pitné vody patří mezi nejpřísněji kontrolované potraviny. Její kontrola nespadá sice pod právní předpisy o potravinách, ale její povinné testování je podrobně vymezeno v řadě právních předpisů Ministerstva zdravotnictví, které jsou dnes plně v souladu s evropskou legislativou. Kvalita vody je intenzivně sledována v průběhu celého procesu ve vodárenském systému – od podzemních či povrchových zdrojů až po kohoutky u spotřebitelů. Právní předpisy stanovují povinná místa kontroly, minimální četnost a rozsah kontroly. Supervizi nad kontrolou kvality pitné vody provádějí orgány ochrany veřejného zdraví.

Kvalita vody

Každoročně jsou získávány údaje o kvalitě pitné vody ve vodovodech zásobujících až 9,5 milionu spotřebitelů. Jsou sledovány všechny veřejné vodovody v České republice. V pitné vodě z veřejného vodovodu je posuzováno na 100 ukazatelů, z nichž některé jsou sledovány nad rámec povinného rozsahu dle platných právních předpisů. Přes to všechno může být pro spotřebitele někdy taková voda problematická. A to především díky takzvané tvrdosti vody, projevující se negativně na technickém vybavení domácnosti.

Kvalita pitné vody ve studnách je věcí každého majitele, neboť pro individuální zásobování (soukromé studny) povinná kontrola v právních předpisech zakotvena není.

Studniční voda nemusí být automaticky v pořádku, i když je na Vašem pozemku a pil z ní vodu už dědeček a nikdy s ní přece nic nebylo. Studna, tak jako vše na světě, vyžaduje pravidelnou údržbu, čištění a kontrolu kvality vody. Doporučený interval pro odborné čištění studní je maximálně 10 let, lépe za 5 a doporučuje se i každoroční pravidelná kontrola. Nejsou u nás výjimkou studny, které nebyly čištěny nikdy a ani nebyl nikdy proveden rozbor vody nebo jen částečný a není známá ani bakteriální nezávadnost, ač se to dá považovat skutečně za hazard se zdravím, takové studny existují ve velkém množství a voda z nich se naslepo pije.

Vrtané studny

Jinou péči vyžadují vrtané a jinou hloubené studny. Pravidelný rozbor vody je dnes samozřejmostí, provádíme ho také u nás ve firmě.
Krácený rozbor, tedy ne úplný, ale sledující nejdůležitější položky, jistě stojí za jistotu, že pijete nezávadnou vodu. Při následném opakování rozborů po několika letech je možné některé položky, u kterých se předpokládá neměnnost, vynechat, a rozbor pak vyjde levněji.

Výsledek rozboru je možné u nás konzultovat s odborníkem a na základě konzultace pak doporučit ekonomicky a funkčně nejlepší řešení.

V případě, že je potřebná desinfekce studniční vody (kvůli mikrobiální kontaminaci, nebo i z důvodu prevence, jako pojistka), doporučujeme použít zařízení pro průběžnou chloraci. Nalít do studny Savo je spíše vhodné jako nouzové řešení, např. po vniknutí povrchové vody po odčerpání jako jednorázová silná desinfekce. 

Tedy ideálním řešením pro studnu je její pravidelné čištění, laboratorní kontrola vody, průběžná chlemická úprava vody a tím zlepšení i ostatních parametrů pitné vody.

Spolu s výběrem vhodné filtrace vody lze dosáhnout kvalitních výsledků a ještě ušetřit spoustu peněz (ať již za nákup vody balené nebo za vybudování přípojky k veřejnému vodovodu). Používání vody z vlastní studny má své opodstatnění.

Téma stránky : úprava pitné vody

e7fab1eb8c42372f41d07bb588fe8fd8.jpg

Poptávkový formulář

Nenabízíme jen univerzální řešení, ale vždy přistupujeme ke každému klientovi individuálně. Vyplňte on-line náš poptávkový formulář a nechte si zdarma vypracovat cenovou nabídku.

Aktuality

Facebookový profil s aktuálními instalacemi fltrací - 10.4.2024

Vážení zákazníci, na našem Facebookovém profilu Milvit Water můžete sledovat aktuální instalace...

Více

Změkčení obecní vody pro bytové domy - 6.3.2024

V poslední době se zvyšuje poptávka po úpravě tvrdé obecní vody pro bytové domy. Montujeme...

Více

Zkrácená pracovní doba 21.12.2023 a vánoční dovolená od 22.12.2023 do 1.1.2024 - 20.12.2023

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat o předvánoční pracovní době a vánoční dovolené: -...

Více

Kontakty

MW - úpravny vody
Malotice 47
Kostelec nad Černými lesy
281 63

mob.: 720 976 036