Úpravy a filtrace vody

Chemické filtry
pro domácnosti a průmysl

Nacházíte se zde:

Uran ve vodě

Uran ve vodě

Uran patří mezi radioaktivní  těžké kovy. Jeho obsah bývá vyšší v podzemních vodách. Zdravotně  závadná míra uranu v organismu je 10 mikrogramů v litru vody, u novorozenců  může dojít k poškození ledvin. Nebezpečné je působení uranu pro diabetiky apacienty s vysokým krevním tlakem, dále může způsobovat autoimunitní  onemocnění, reprodukční problémy či rakovinu plic a kostí. Novela vyhlášky  stanovila povolenou výši uranu ve vodě na 15 μg/l.

Hygienici  sledují asi šedesát různých prvků, které se mohou ve vodě objevit. Jsou alei další, na ty se pak limity stanovují samostatně. V malé části  Kolínska, v lokalitě Přišimasy – Hradešín, je například ve vodě vyššímnožství uranu, souvisí to s podložím. Voda je tam jinak kvalitní.

Ve spoustě  oblastech v České republice skokově stoupají hodnoty uranu ve studničních  vodách. Naměřené hodnoty tohoto těžkého kovu ve vodě bývají způsobené poklesem  hladiny spodních vod.

Filtrace pro  rodinný dům na odstranění uranu PA35UR vychází v poloautomatické variantě  centrálně od 46.000,- Kč bez DPH. Životnost náplně je omezená jejím  nasycením, tzn. že závisí na velikosti obsahu arsenu ve vstupní vodě, zvolené  velikosti filtrace a celkové spotřebě vody v objektu. Tyto tři údaje dají   celkovou životnost náplně, která bývá 2 - 15 let. Dokážeme takto vyřešit isnížení uranu pro obecní vodovody.

Problém s nadlimitním množstvím uranu v pitné vodě řešíi vodárenské společnosti napříč Českou republikou. Jejich investice pro snížení  uranu se pohybují kolem milionu korun za takto velkou filtrační technologii.

Poptávkový formulář

Nenabízíme jen univerzální řešení, ale vždy přistupujeme ke každému klientovi individuálně. Vyplňte on-line náš poptávkový formulář a nechte si zdarma vypracovat cenovou nabídku.

Aktuality

Filtrace na snížení obsahu arsenu, uranu a draslíku ve vodě - 5.6.2024

Dnes navrhujeme zákazníkovi z Kouřimi filtraci nasnížení obsahu arsenu, uranu a draslíku ve...

Více

Filtrace s aktivním uhlím na odstranění barvitosti vody, zápachu, chloru, pesticidů - 18.4.2024

Krásný dobrý den, milí zákazníci. Dnes tvoříme nabídku na úpravu vody, která má vysokou...

Více

Facebookový profil s aktuálními instalacemi fltrací - 10.4.2024

Vážení zákazníci, na našem Facebookovém profilu Milvit Water můžete sledovat aktuální instalace...

Více

Kontakty

MW - úpravny vody
Malotice 47
Kostelec nad Černými lesy
281 63

mob.: 720 976 036