Úpravy a filtrace vody

Chemické filtry
pro domácnosti a průmysl

Nacházíte se zde:

Výskyt arsenu ve vodě

Arsen, tento všeobecně známý polokov, je někdy řazen mezi kovy, vzhledem ke svým vlastnostem a toxicitě. Vyskytuje se v přírodě a je často součástí nejrůznějších hornin a půd. V přírodě se vyskytuje v organické i anorganické formě. Arsen se v anorganické formě dostává do vody z různých hornin, odpadních vod a z atmosféry. Běžně se vyskytuje v podzemních i povrchových vodách.

Vliv arsenu na zdraví

Arsen je v pitné vodě tolerován do max. hodnoty 10 µg/l, v balené kojenecké vodě do 5 µg/l.

Při požití větší dávky arsenu dochází k akutní otravě, která je doprovázena bolestmi břicha, nevolností, zvracením, poruchami vědomí, v nejhorších případech může skončit kómatem a smrtí.

Chronická otrava menšími dávkami se projevuje kožními projevy, zvýšenou pigmentací nebo brněním končetin.

Arsen je také známý jako karcinogen a může způsobovat rakovinu kůže, plic a také je spojován s výskytem nádorů jater a ledvin.

Arsen v potravě

V potravě se můžeme setkat s arsenem v rýži, kde se vyskytuje v nebezpečné anorganické formě. Ale stále je toto množství kontrolované a nepřesahuje limity, které by byly nevhodné a zdraví škodlivé pro lidské tělo. Arsen najdeme také v listové zelenině nebo v mořských rybách a plodech. V tomto případě jde ale o organickou formu, která není pro člověka škodlivá, protože je beze zbytku vyloučen.

Využití arsenu

Arsen se používá stále méně často, např. jako prostředek na konzervaci dřeva, při výrobě pesticidů, při výrobě polovodičů nebo v oblasti elektroniky.

Jak se zbavit arsenu ve vodě

Arsen ve vodě se dá odstranit několika způsoby. Jednou z variant je filtrační náplň P300, u které je ale podmínkou výše pH minimálně 7 a nadlimitní železo ve vstupní vodě, další variantou je A80AS. Pro navržení vhodné filtrace pro vaše potřeby je nutné znát kvalitu vody.

A 35 P300

A 35 P300

Poptávkový formulář

Nenabízíme jen univerzální řešení, ale vždy přistupujeme ke každému klientovi individuálně. Vyplňte on-line náš poptávkový formulář a nechte si zdarma vypracovat cenovou nabídku.

Aktuality

Filtrace na snížení obsahu arsenu, uranu a draslíku ve vodě - 5.6.2024

Dnes navrhujeme zákazníkovi z Kouřimi filtraci nasnížení obsahu arsenu, uranu a draslíku ve...

Více

Filtrace s aktivním uhlím na odstranění barvitosti vody, zápachu, chloru, pesticidů - 18.4.2024

Krásný dobrý den, milí zákazníci. Dnes tvoříme nabídku na úpravu vody, která má vysokou...

Více

Facebookový profil s aktuálními instalacemi fltrací - 10.4.2024

Vážení zákazníci, na našem Facebookovém profilu Milvit Water můžete sledovat aktuální instalace...

Více

Kontakty

MW - úpravny vody
Malotice 47
Kostelec nad Černými lesy
281 63

mob.: 720 976 036