Úpravy a filtrace vody

Chemické filtry
pro domácnosti a průmysl

Nacházíte se zde:

Výskyt pesticidů ve vodě a jejich odstranění

Pesticidy ve vodě a jejich odstraňování filtrem s náplní aktivního uhlí

Pesticidy jsou přípravky určené k tlumení a hubeníživočišných a rostlinných škůdců, k ochraně rostlin, zvířat a lidí.Používají se v zemědělství, potravinářství i veterinární oblasti jakoléčiva pro zvířata.

Mezi pesticidy patří insekticidy (přípravky proti hmyzu),herbicidy (přípravky proti nežádoucím rostlinám, plevelům), fungicidy(přípravky k hubení hub), nematocidy (přípravky k hubeníkroužkovitých červů), akaricidy (přípravky k hubení roztočů), algicidy(přípravky k hubení řas), rodenticidy (přípravky proti hlodavcům),slimicidy (přípravky proti růstu bakterií a houbovému slizu) a jejichrelevantní metabolity.

Některé druhy potravin – především ovoce a zelenina (jablka,jahody, hroznové víno, okurky, mrkev, celer a další) by se neměly jíst neomyté,protože pesticidy jsou spojovány s vrozenými vadami u lidí,s rakovinou, Alzheimerovou chorobou či ADHD. Účinnější bývá omývání plodů teplou vodou. Často se pesticidy objevují též na povrchu citrusových plodů (citrony, mandarinky, pomeranče). Pokudse chce konzument vyhnout konzumaci pesticidů, je možné volit ke konzumacipotraviny z certifikované bioprodukce, kde je povrchové ošetření pesticidyna drobné výjimky zakázáno.

Do povrchových vod se pesticidy ze zemědělských postřikůdostávají spolu se srážkami, následně prosakují do spodních vod, kde dokážípřetrvávat dlouhou dobu. Nejčastější výskyt pesticidů je v blízkosti polí.Díky tomu, že se pesticidy vyskytují na všech úrovních podzemních vod,nevyhneme se jim ani odběrem vody z vlastní studny.

Některé pesticidy byly klasifikovány jako pravděpodobnékarcinogeny mající charakter endokrinních disruptorů narušujících hormonálnírovnováhu endokrinního systému člověka (např. Acetochlor), u jiných pesticidůnebyl onkogenní potenciál zjištěn, hlídá se však jejich hladina v pitnévodě (Chloridazone desfenyl). Podle vědců pesticidy zvyšují riziko nádorovýchonemocnění mozku a dětské leukémie.

K odstraňování pesticidů ve vodě se nejčastěji používáfiltrační sestava naplněná aktivním uhlím. Aktivní uhlí dokáže adsorbovatširoké spektrum látek. Odstraní chlor a jeho organické sloučeniny, pesticidy,herbicidy, těžké kovy, trihalometany, pachuť a zápach vody, vylepší chuťovévlastnosti filtrované vody.

Filtr s náplní aktivního uhlí se neregeneruje, pouze seproplachuje reverzí. Po zanesení náplně – snížení účinků, se musí náplňvyměnit. Aktivní uhlí vydrží až 5 let podle míry zanesení vstupní vody. Filtrse instaluje bypassem za tlakovou nádobu. Jednu z našich montáží filtraces náplní aktivního uhlí si můžete prohlédnout zde: https://www.milvit.cz/snizeni-pesticidu-a-jejich-metabolitu-filtrem-twin-a300uh-2xg1-vokov.html

Poptávkový formulář

Nenabízíme jen univerzální řešení, ale vždy přistupujeme ke každému klientovi individuálně. Vyplňte on-line náš poptávkový formulář a nechte si zdarma vypracovat cenovou nabídku.

Aktuality

Filtrace na snížení obsahu arsenu, uranu a draslíku ve vodě - 5.6.2024

Dnes navrhujeme zákazníkovi z Kouřimi filtraci nasnížení obsahu arsenu, uranu a draslíku ve...

Více

Filtrace s aktivním uhlím na odstranění barvitosti vody, zápachu, chloru, pesticidů - 18.4.2024

Krásný dobrý den, milí zákazníci. Dnes tvoříme nabídku na úpravu vody, která má vysokou...

Více

Facebookový profil s aktuálními instalacemi fltrací - 10.4.2024

Vážení zákazníci, na našem Facebookovém profilu Milvit Water můžete sledovat aktuální instalace...

Více

Kontakty

MW - úpravny vody
Malotice 47
Kostelec nad Černými lesy
281 63

mob.: 720 976 036